تور مصر | تور ویژه مصر Egypt

توضيح فارسي : آژانس آسان هجرت مجری مستقیم تور مصر با بهترین قیمت و برترین کیفیت می باشد،ضمنا این آژانس طراح تورهای ویژه مصر در بین آژانس های ایرانی است.
خدمات تور مصر:
اخذ ویزا- بلیط مصر و مركز رزرواسیون كلیه هتلهای این کشور با تأییدیه كتبی آژانس آسان هجرت

قاهره

قاهره CAIRO

قاهره پایتخت مصر است و بزرگ‌ترین شهر آفریقا و میانه شرقی محسوب می‌شود

قاهره را بزرگترین شهر آفریقایی و همچنین بزرگترین شهر در جهان عرب می‌دانند که بر ساحل رودخانهٔ نیل واقع شده‌است

قاهره در قسمت شمالی مصر واقع شده‌است، ۱۶۵ کیلومتر جنوب دریای مدیترانه و ۱۲۰ کیلومتر غرب کانال سوئز قرار دارد.این شهر در کرانه رود نیل و در شمال مصرواقع شده‌است، در همسایگی غربی آن شهر باستانی جیزه و گورستان قدیمی ممفیس و اهرام ثلاثه وجود دارد.

قاهره یکی از متراکم ترین شهرهای جهان از نظر جمعیت است.
گردشگری

به خاطر معماری اسلامی به شهر هزار مناره معروف است. قاهره دارای قدیمیترین و بزرگترین صنعت فیلم سازی و موسیقی در جهان عرب است. با وجود اینکه مترو قاهره سالانه ۷۰۰ میلیون مسافر را جابجا می‌کند، همچنان دارای مشکل ترافیک است.


تاریخ معاصر

قاهره در طول تاریخ هزار ساله‌اش پایتخت خاندانهای بزرگ پادشاهی مصر در قرون وسطی، منطقهٔ تحت استعمار بریتانیا و یک شهر صنعتی مدرن بوده‌است. در حال حاضر این شهر یک پایتخت ملی با طراوت و پر رفت و آمد است و به ازای هر مایل مربع یکی از بیشترین تراکم‌های جمعیتی دنیا را دارد. با وجود اینکه شهر در تنازع با تأثیرات منفی اجتماعی و محیطی تراکم جمعیت است ولی همچنان به عنوان مرکز اصلی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مصر و نخستین مقصد برای گردشگران باقی مانده‌است.


هنر

هنرهای نمایشی: خانهٔ اپرای قاهره جدید (کانون فرهنگی ملی) در سال ۱۹۸۰ و پس از اینکه خانهٔ اپرای اصلی متعلق به قرن نوزدهم در سال ۱۹۷۱ در آتش ویران شد، مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون عرصهٔ اصلی برای هنرهای نمایشی شهر است. در خانهٔ اپرای قاهره تئاتر سیاحتی و برنامهٔ گروههای موسیقی، باله و شرکت اپرای باله و ارکستر قاهره برنامه اجرا می‌کنند.

اپرای قاهره در جایگاههای نمایشی شبیه به پارک ناحیهٔ جزیره (Gazirah Exhibition Grounds) واقع شده‌است که شامل تئاتر در فضای آزاد، آمفی تئاتر و دو سالن سرپوشیده‌است. مرکز مجهز و جدیدتر کنفرانس بین المللی قاهره با گنجایش ۲۵۰۰ صندلی در حومهٔ شهری مدینه النصر (Madinat Nasr)، پیشکشی از جانب چینی‌ها در سال ۱۹۹۱ بود. این مرکز در سال بعد و با اجرای بالهٔ گیرگوویچ (Grigorovich Ballet) از تئاتر بولشوی روسیه، گشایش یافت. جایگاههای اجرای مردمی قاهره اسلامی بویژه در دورهٔ تعطیلات ماه رمضان خانهٔ مجموعه‌های هنری زینب خاتون (Zeinab Khatoun) و القاری (Al-Ghouri) هستند. نمایش‌ها و کنسرت‌ها نیز در تالار اورت (Ewart Hall) و سالن تئاتر والاس (Wallace Theater)، واقع در محوطهٔ دانشگاه آمریکایی قاهره، به اجرا در می‌آید. قاهره مرکزی برای تئاتر مشروع عربی است اگرچه این اجرائات در معرض سانسور دولتی هستند. رقص باله و مدرن از محبوبیت قابل ملاحظه‌ای در قاهره برخوردارند، شرکت رقص باله (بالهٔ قاهره) در سال ۱۹۶۰ و با کمک اتحاد جماهیر شوروی که معلمین رقص خود را برای آموزش اعضای شرکت به قاهره فرستاد، تأسیس شد. هر چند با اخراج مشاورین شوروی از مصر در سال ۱۹۷۲ اجرای بالهٔ روسی نیز پایان یافت. بعد از این از کیفیت کاری گروههای هنری کاسته شد ولی در سال ۱۹۹۱ و با اضافه شدن رقصنده‌هایی از روسیه و ایتالیا این گروهها تقویت شدند.

قاهره را نیز پایتخت سینمای جهان عرب می دانند، تئاتر عروسکی قاهره از اکتبر تا می و در باغهای ازبکیه (Ezbekiyya Gardens) واقع در شمال آتابا (Ataba)، به اجرا در می‌آید.
میدان التحریر


میدان تحریر (التحریر) به معنای آزادسازی یا نجات، بزرگترین میدان قاهره می باشد که در مرکز این شهر و در شرق رود نیل واقع شده است. نام قبلی آن ميدان الإسماعيلية بود که به نام پادشاه قرن ١٩ خدیو اسماعیل نامگذاری شده بود پس از انقلاب ۱۹۵۲ نام این میدان به التحریر (به معنی آزادسازی یا نجات) تغییر نمود

خیابان التحریر از شرق و غرب، خیابان میرت باشا از شمال و خیابان القصر العینی از جنوب به این میدان متصل می شوند. این میدان همواره محل برگزاری تظاهرات سیاسی بوده است.

قيمت ها:

جهت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر تور مصر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.   ریال

نام تور برنامه ریزی شده :

تور مصر | تور ویژه مصر Egypt

عکس کوچک 1 :

files\8407\Products\61733-SmallPic.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8407\Products\61733-SmallPic.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8407\Products\61733-SmallPic.jpg

شهر مقصد :

قاهره

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

6922